Biuletyn Informacyjny Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu

Drodzy Widzowie,

Jesteśmy po ostatniej w tym miesiącu premierze – tym razem online. ORFI w reżyserii Michała Buszewicza to Spektakl inspirowany komiksem Dino Buzzatiego „Poemat w obrazkach” oraz różnymi wersjami historii o Orfeuszu i Eurydyce. W monodramie zobaczymy aktorkę Irenę Sierakowską, która wraz z reżyserem i ekipą pracującą nad spektaklem sięgają po jeden z najbardziej znanych mitów. Historia bohatera, który wędruje po ukochaną do Hadesu, żeby ją stamtąd wydobyć i odzyskać zyskuje tu bardziej współczesny wymiar. Orfi w Hadesie korzysta ze swoich niezwykłych umiejętności, ze swojej wyjątkowości i znanej powszechnie wrażliwości, żeby znowu tworzyć z Eurą idealną parę. Przecież byli dla siebie stworzeni, a ona nie wiedzieć czemu umarła. A może odeszła? W każdym razie był to na pewno błąd, który Orfi musi naprawić. A co na to Eura?

Poza premierą, w niedzielę o 18:00, przypomnimy duodram w wykonaniu Rafała Kosowskiego i Weroniki Krówki. RAJ ESKIMOSÓW to „komiczny horror rozdźwięku między życiem a byciem, popędem a cierpliwością, wewnętrzną prawdą a zewnętrznym wrażeniem.” Opowieść o pasji, miłości, ale i tęsknocie do raju, który jest przecież gdzieś indziej i z tego powodu brnie się w błędne koło dążeń i traci z oczu cel i sens. Weronika Krówka z ogromną lekkością podejmuje się tematów trudnych, a to wszystko na podstawie tekstu genialnego Bogusława Schaeffera. Nie możecie tego przegapić!

Streamingi wszystkich spektakli dostępne na stronie: https://live.teatr.walbrzych.pl

Dziś przede wszystkim także Międzynarodowy Dzień Teatru – czyli nasze największe święto! I choć nie możemy Was ugościć w naszym foyer, to przygotowaliśmy dla Was inną, zupełnie nową przestrzeń do spotkań…

Dodaj komentarz